Preventivní kontroly a opravy UPS

Periody preventivních kontrol

Funkci UPS je třeba periodicky kontrolovat jednou za rok nebo jednou za 6 měsíců - záleží na stáří zařízení a důležitosti zálohovaných spotřebičů. Během kontroly je vhodné zařízení vyčistit od prachu, zkontrolovat ventilátory, ověřit funkčnost akumulátorů a správné fungování jejich nabíjení. Naše firma provádí preventivní kontroly UPS u nás nebo na místě provozu.

Opravy UPS

Opravujeme UPS prakticky všech značek, máme k tomu měřící techniku a pracoviště pro opravy desek plošných spojů. Menší UPS o výkonu typicky do 3kVA opravujeme u nás. Opravy u nás preferujeme, protože zařízení po opravě deší dobu testujeme a tak máme větší jistotu, že se oprava povedla. Větší UPS opravujeme na místě provozu. Pro důležité instalace, kde je potřeba trvalé záložní napájení, můžeme po dobu opravy zapůjčit náhradní UPS. Máme k zapůjčení různé typy a velikosti UPS do 15 kVA. 

Průběh oprav je následující:

  1. Prvním krokem je diagnostika. Výsledkem diagnostiky je zjištění zda a s jakou jistotou je UPS pravitelná za ekonomicky přijatelnou cenu. Za diagnostiku účtujeme pevnou částku - hodnota závisí na modemu a stáří UPS.
  2. Pokud je UPS opravitelná vystavíme nabídku na opravu. Nabídka už obsahuje termín a cenu opravy. Může se stát, že se oprava nepovede, například proto, že během opravy se zjistí další skryté vady. Pak cenu opravy neúčtujeme.
  3. Likvidace UPS: neopravitelná zařízení můžeme ekologicky likvidovat. K likvidaci je třeba písemný souhlas objednatele.

Kontakt

Máte-li zájem o opravu či preventivní kontrolu UPS, pošlete nám zprávu přes náš webový formulář zde: https://www.ups-service.cz/kontakty/dotaz-ci-poptavky